alt

Milanu Bandiću i Goranu Ješiću oduzet je status počasnog građanina Srebrenice

VIJESTI IZ REGIJE BIRAČ

altNa sjednici Skupštine opštine Srebrenica, odbornici su donijeli odluku, na inicijativu načelnika opštine Srebrenica Ćamila Durakovića da se poništi odluka koja je donesena prije četiri godine, a kojom je lokalni parlament proglasio počasnim građanima Srebrenice tadašnjeg gradonačelnika Zagreba Milana Bandića i predsjednika opštine Inđija Gorana Ješića. Njima je juče oduzet taj status.


Prihvaćen je prijdlog i proširen spisak pojedinaca, kolektiva i organizacija za dodjelu nagrada i priznanja za Dan opštine 11. mart. Ove godine zlatna plaketa biće dodjeljena firmi Prevent Srebrenica, srebrena plaketa biće uručena FK „Guber“, posthumno srebrenom plaketom biće odlikovan mr. Milan Jovanović, a bronzanu plaketu ove godine dobiće Narodna biblioteka Srebrenica.

Jednoglasno je usvojen Prijedlog programa rada Skupštine opštine za ovu godinu. Usvojen je Izvještaj o prevozu učenika za prošlu godinu kao i prijedlog za potpisivanje ugovora za ovu godinu sa svim zainteresovanim prevoznicima koji su se javili na ranije raspisani konkurs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *