U Srebrenici je danas održana 16. redovna sjednica SO Srebrenica. Na dnevnom redu bio je reblans budžeta opštine za 2014.godinu i nacrt budžeta opštine za 2015.godinu.
Obje tačke dnevnog reda su jednoglasno usvojene, ali će budžet opštine Srebrenica u narednoj godini biti manji za 400 000KM.
– Budžet za prošlu godinu bio je 7,2 miliona maraka. Budžet za narednu godinu će biti nekoliko stotina hiljada maraka manji. Razlog tome su i rezanja prihoda koji su bili planirani na prijedlog Ministarstva finansija RS tako smo se po tome i ponašali, rekao je Ćamil Duraković, načelnik Opštine Srebrenica.
Odbornici su usvojili i prijedlog da se odreknu jedne odborničke dnevnice u korist ugroženih od poplava i klizišta.
Svaki pojedinac, svaki odbornik treba da da pismeno izjavu o tome da bi finansije mogle da zatvore svoju konstrukciju oko oduzimanja tih dnevnica, a rebalansom budžeta pokazali smo da su troškovi svedeni na minimum i da tome trebamo težiti i u narednoj godini, ističe Hamdija Fejzić, potpredsjednik SO Srebrenica .
I pored manjeg budžeta za narednu godinu najavljene su velike investicije koje bi prije svega trebale da rezultiraju novim radnim mjestima za građane Srebrenice.
