Večeras je u prepunoj sali Doma kulture u Bratuncu održana duhovna akademija povodom osnivanja Svetosavske omladinske organizacije Bratunac.
Na akademiji su nastupili Kulturno-umjetnička društva „Sveti Vasilije Veliki“ iz Bratunca, „Valjarica“ iz Valjeva, crkveni hor „Sveti Vladika Nikolaj Velimirović“ iz Zvornika kao i mladi recitatori iz Bratunca.
Prema riječima jednog od organizatora sveštenika pri hramu bratunačkom Mitra Mlađenovića, cilj ove akademije je da objedini omladinu u okviru crkve i da iskoristi vizionarstvo i energiju mladoga čovjeka kako bi se promovisao život u skladu sa crkvenim učenjima.
-Poslije prvih mjesec dana našeg postojanja mi smo uspjeli da okupimo oko 130 omladinaca i svaki dan se taj broj širi. Večeras smo imali priliku da prisustvujemo jednoj duhovnoj akademiji i da ugostimo ljude koji su uspjeli da je obogate svojim nastupom.Mi planiramo i druge aktivnosti, prije svega humanitarnog karaktera.
Gosti svetosavske akademije Kulturno umjetnička društva iz Zvornika i Valjeva imaju samo riječi hvale za organizatore manifestacije u Bratuncu.
-Mi smo najmlađe kulturno-umjetničko društvo u Valjevo, osnovani smo prošle godine i cilj nam je da okupimo što više mladih ljudi u cilju očuvanja narodne tradicije kroz igru i pjesmu. Dobili smo poziv od naših prijatelja iz Bratunca da svojim prisustvom uveličamo ovu manifestaciju i mi smo to rado prihvatili kaže Darko Marić umjetnički rukovodilac i predsjednik ansambla „Valjarica“.
-Treći put smo u Bratuncu, večeras smo se predstavili narodnim pjesmama i jednom duhovnom kako bi smo se uklopili u događaj zbog koga smo se večeras okupili ovdje u Bratuncu, ističe umjetnički rukovodilac pjevačkog društva „ Sveti Vladika Nikolaj Velimirović“ iz Zvornika.
Publika je bila više nego zadovoljna programom i mladim ljudima koji su pokazali da se kroz jedan kreativan i umjetnički način mogu sačuvati narodni običaji i tradicija.
