U Srebrenici je danas održan sastanak Organizacionog odbora za obilježavanje stradanja srpskog naroda na području ove opštine. Usvojen je konačan program obilježavanja koje će početi 8. jula i trajati do 12.jula. Petrovdanski dani-Srebrenica 2015. tradicionalno će biti posvećeni dostojanstvenom i mirnom obilježavanju stradanja srpskog naroda u Srebrenici.
Program podrazumjeva raznolik kulturno-umjetnički sadržaj sa večerima gusala, duhovne muzike i epske poezije, promocije knjiga, sportske turnire, kao i obilazak grobalja.
-Na ovom sastanku smo se dogovorili šta je čija odgovornost i šta su čija zaduženja, meni preostaje samo da pozovem narod u Srebrenici da na miran i dostojanstven način obilježimo stradanje naroda kako na Zalazju, tako i na Brežanima, rekla je Biljana Rakić, član Organizacionog odbora za obilježavanje stradanja Srba u Srebrenici.
23 godine od počinjenog zločina nad Srbima u Srebrenici, niko nije odgovarao.
-Ovo je podsjećanje na zločin koji se desio na Zalazju, Biljači i Sasama kada je 1992. godine ubijeno 69 srpskih boraca i civila. Nadamo se da će program biti posjećen i da ćemo na dostojanstven način obilježiti stradanje na Petrovdan, istakao je Miloš Milovanović, predsjednik Organizacionog odbora za obilježavanje stradanja Srba u Srebrenici.
Petrovdanski dani-Srebrenica 2015. trajaće do 12. jula kada će služenjem parastosa, paljenjem svijeća i polaganjem cvijeća biti odana počast poginulim srpskim borcima i civilima na Petrovdan 1992.godine.
